štvrtok 11. januára 2018

Aspoň takto má vyzerať január

Austráliu sužujú extrémne horúčavy, teploty sa šplhajú až k 50 °C, Sydney zažíva najhorúcejšie počasie za posledných 79 rokov...Spojené štáty zvierajú extrémne mrazy, napadlo množstvo snehu...V západnej časti Sahary napadol sneh, vydržal niekoľko hodín...Toto sú správy posledných dní zo sveta. A u nás doma? Január s teplotami nad nulou. Namiesto sneženia prší, je hmla. Zdá sa, že s tou Zemou to nie je všetko v poriadku. 

Prehupli sme sa do druhej dekády tohoročného januára. Ani predpoveď počasia na najbližších niekoľko dní nám nesľubuje typicky zimné počasie. Netúžim ani po austrálskych horúčavách, ani po americkej zime. Stačilo by mi, keby bolo tak, ako sme boli na január zvyknutí. Napríklad aspoň tak, ako je to  zachytené na týchto mojich fotografiách.
6 komentárov:

 1. Presne takú zimu ako je na vašich fotografiách mám rada. V januári mi nevadí ani mráz, ani sneh, lebo k tomuto mesiaciu to akosi patrí, alebo skôr patrilo. Dnes už ani na ročné obdobie sa nedá spoľahnúť :-). Krásne fotky. S akým fotoaparátom fotíte?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ešte sa tej zimy určite dočkáme, len aby sa nepresunula až na máj :-( V minulosti som fotila aj s kompaktom, ale teraz fotím len staršou zrkadlovkou canon zdedenou po synovi. Túžim po novom fotoaparáte, ale bohužiaľ, je kopu prednejších vecí a z dôchodku to už veľmi všetko nejde zabezpečiť.
   Pekný deň prajem!

   Odstrániť
  2. Ďakujem za odpoveď. Ja mám tiež kompakt a požičanú zrkadlovku od dcéry :-).

   Odstrániť
  3. Ešte že máme tie naše deti :-)

   Odstrániť
 2. Krásne zimné fotky. Aspoň tu som sa trošku pokochala, u nás sa tej zime stále nechce prísť. Mariana

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veríte, že aj ja sa chodím na zimu pozerať len na fotkách? Tú tohoročnú som ešte vôbec nestihla vyfotiť.

  OdpovedaťOdstrániť