nedeľa 7. januára 2018

Kyslá kapusta

Sú za nami nielen Vianoce, ale už aj Silvester. Prečo spomínam zase tieto dva míľniky v roku? Preto, lebo na Slovensku sa práve počas týchto spomínaných sviatkov v mnohých domácnostiach varí kapustnica. Polievka z kyslej kapusty. No nielen kapustnica na množstvo spôsobov, ale aj segedínsky guláš,  koložvárska kapusta  a veľa ďalších jedál sa dá uvariť z kyslej kapusty.

Keby som chcela vymenovať všetky jedlá, v ktorých je jednou z ingrediencií kyslá kapusta, asi by mi to trvalo dlho. Ani by som ich všetky nevymenovala, pretože ich všetky nepoznám.

Tým najobyčajnejším a najrýchlejšie pripraveným jedlom je samotná kyslá kapusta. Surová. Tak by sme ju mali jesť najčastejšie, pretože vtedy je pre náš organizmus priam vitamínovou bombou. Niekedy obohatená o cibuľu, inokedy o jablká či mrkvu a už je z nej chutný šalát k mäsitému jedlu.  Halušky s kyslou kapustou, tiež  aj strapačky  sú ďalšie z bezmäsitých jedál z kapusty, ale kapusta sa už pri nich dusí, teda prechádza tepelnou úpravou.


Vďaka vitamínom podporuje kyslá kapusta významne našu obranyschopnosť a imunitu, vďaka laktobacilom pomáha organizmus detoxikovať,  prečistí steny žalúdka a doslova nanovo naštartuje našu mikroflóru. Pretože je zdrojom vlákniny a tiež požiera tuky, pomáha aj nášmu metabolizmu a látkovej výmene. Toto všetko sa dozviete, keď si dáte do internetového vyhľadávača "kyslá kapusta". 

Na našom trhu je dostať pomerne široký výber kyslej kapusty. Niektorí ju chodia kupovať na trh, iní nakupujú v bežných obchodoch a sú aj mnohí takí, ktorí si kapustu na zimu robia sami doma. Aj ja som ju pred rokmi párkrát robila, ale keďže som nemala kde súdok skladovať ani pri jej kvasení a ani potom, keď bola hotová, s výrobou domácej kyslej kapusty som prestala.


Musím už končiť, pretože idem pokračovať vo varení. Dnes budeme mať Stupavskú krkovičku 😊