nedeľa 11. marca 2018

Len tak, po mesiaci

Je to presne mesiac, čo som tu pridala posledný príspevok. 
Olympiáda, 
ktorá vtedy len začínala, už dávno skončila. 
Poriadna zima až na tých pár dní s treskúcim mrazom nebola a v posledných dňoch sa už jar pokúša o prevzatie žezla po zime. 
Čo sa za ten čas od posledného článku udialo? 
Mne osobne nič mimoriadne, ale celospoločensky to u nás vrie.
 Ja si žijem svojím pokojným životom 60plus 🙂

Dni mi ubiehajú veľmi rýchlo.  Čas míňam nakupovaním, varením, upratovaním, chodením na prechádzky a hlavne na internete. V poslednej dobe ešte viac ako inokedy. Čítam všetky články o udalostiach posledných dní, čítam aj komentáre čitateľov pod nimi. A niekedy sa naozaj nestačím čudovať, čo všetko sa tam dá prečítať. Nuž, ale keď samotný premiér krajiny vyjde vo svojom prejave von s konšpiračnými metódami, čo môžeme čakať od menej vzdelaných ľudí tejto ťažko skúšanej krajiny? A že takého ľudu je tu dosť, o tom sa môže presvedčiť každý sám. Viac to nemienim rozoberať.

K prípadu zavraždeného novinára a jeho snúbenice chcem veľmi veriť v to, že sa kauza spravodlivo vyšetrí a po nej aj všetky ďalšie z predošlého obdobia. Som veľmi naivná? Možno.

Pozrela som si fotografie z posledného mesiaca a niekoľko som z nich vybrala.2 komentáre:

  1. Tie jarné zábery na fotkách sú veľmi pekné a optimistické. Menej optimistická je nálada a dianie v našej spoločnosti. Sama neviem čomu už mám veriť. Politici hádžu špinu jeden na druhého, navzájom sa obviňujú,dávajú vyhlásenia, zvolávajú tlačovky a ja neverím , že sa niekedy dozvieme pravdu.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Včera som nevidela žiadnu tlačovku, nečítala som celý deň žiadne správy. Až večer som sa dozvedela, čo sa udialo. Asi to bude lepšie pre mňa a moje zdravie, lebo som to už so sledovaním politiky preháňala. Ľudia majú pochybnosti, kto vlastne hovorí pravdu, veď už sú za tie roky poučení dosť o tom, že sklamanie priniesli doteraz skoro všetci politici. Niekedy by som chcela žiť v inej krajine a zistiť, či to je aj inde také amorálne ako tu u nás. V mojom veku to už skúšať nejdem a nemá mi to ani kto povedať z mojich blízkych. Mám ich tu doma. Človek by sa radšej sústredil iba na prichádzajúcu jar, ale úplne sa odrezať od spoločenského diania, to sa nedá. Dúfajme, že bude lepšie. Pekný deň, Monika!

      Odstrániť